בעזרת השם

הרחקת חתולים

הרחקת חתולים

הרחקת חתולים. זה לא משנה אם אתם מאוהבי החתולים או אלו שמעדיפים דווקא כלבים. כשמגיע חתול משוטט ומחליט להפוך את הבית או החצר שלכם לטריטוריה שלו, אתם, איך לומר בעדינות, מעדיפים למצוא דרכים לפנות אותו משם.

 

חתולים, במיוחד המשוטטים, הם לא חיות ידידותיות במיוחד ועלולות להיעשות תוקפניות, מה גם שהם עלולים לגרור איתם מחלות שונות שלגמרי עדיף לוותר עליהן. שלא לדבר על הנזקים שהם יכולים לגרום – החל מחיטוט באשפה ופיזור זבל, המשך בהשחתה של רכוש וכלה כמובן בהמלטות בלתי צפויות.

 

 

אז מה עושים כדי להרחיק חתולים

1. לא משאירים מקורות אוכל, או לחלופין, אשפה, פתוחים. הריח של האוכל גורם לחתולים, במיוחד לרעבים ביניהם, להמשך אל הבית שלכם, וכשהם כבר שם, יהיה קשה הרבה יותר לגרש אותם.

2. סוגרים כל פתח דרכו הם יכולים להיכנס. יש לכם מרפסת או חצר קטנה? פרשו רשת סביב בגובה שלא יאפשר להם לקפוץ פנימה. חצר גדולה? גדר מסודרת עם שער תעזור להרחיק אותם.

3. גרגירי פלפל שחור. יש הטוענים שזה לא באמת עובד אבל אפשר לנסות. מפזרים פלפל שחור במקומות המועדים לפורענות ואחרי עיטוש או שניים החתול ממהר לחפש לו מקום עם פחות תופעות לוואי.

4. חתולים שונאים מים! זו עובדה ידועה. ממטרות פועלות בגינה, טפטפת או אפילו שפריץ קטן של מים על חתול סורר יעזרו לכם להתמודד איתם, לפחות בטווח הקצר.

5. אוכל. כן, אנחנו יודעים שאמרנו לכסות מקורות אוכל, אבל אם הם בכל זאת מגיעים, נסו להכין להם כלי עם אוכל במקום קבוע ומרוחק ככל האפשר מהבית, כך תרגילו אותם שהאוכל שלהם שם ואין להם מה לחפש במקום אחר.

 

6. כשכלים כל הקיצין עוברים לפתרונות קצת יותר מקצועיים, ויש 2 כאלו:

תכשיר טבעי להרחקת בעלי חיים. הוא מבוסס על תמציות טבעיות והריח שלו מאוד לא נעים לחתולים וגורם להם לחפש לעצמם טריטוריה אחרת. אפשר להשיג אותו בחנויות יעודיות.

מכשיר אלקטרוני המשדר גלי קול בתדר גבוה המגיעים לאוזני החתולים, משבשים להם את האווירה וגורמים להם לברוח. אפשר להשיג את המכשיר בגדלים וטווחים שונים, לפי הצורך שלכם.

אה, ואם אתם אוהבים חתולים בעיקרון, רק לא את המשוטטים, פשוט אמצו לכם חתול אחד, הוא כבר ידאג לגרש את כל השאר… הוא כבר יבצע את הרחקת החתולים האחרים.

במקום הרחקת חתולים, אמצו לכם חתול

ועכשיו אחרי שקראנו מספיק על הרחקת חתולים, אני רוצה לפנות אליכם בנימה אישית. אמצו לכם חתול. הם משוטטים הם עזובים והם רעבים. מה יקרה אם תתנו לו אוכל, הם כמעט לא מזיקים. נכון שבתחילת הפוסט הזכרנו כמה נקודות שמצדיקות את החיפוש הנואש שלנו ‘מה חתולים שונאים’. ועדיין…. מתרגלים אליהם בקלות, והם גם מתרגלים אלינו.

אחרי תקופה שהחתול יהיה אצלנו הוא יתרגל אלינו, וגם ילמד מה מציק לנו. אנשים שאימצו חתולים מספרים על התקשרות רגשית אליהם, ממש חיבור אישי.

גם אם החלטתם לא לאמץ חתול, לפחות תנו להם אוכל ומים. בימים החמים של הקיץ, החתולים משוועים למעט מים. שימו להם קערה עם קצת מים, הם ישתו ויצילו את עצמם ממוות בצמא. וגם במקורות מצאנו משהו שמעודד את הפעולה הזו, כך כתוב: ורחמיו על כל מעשיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן