בעזרת השם

סיבית

סיבית

סיבית. במסגרת עבודתנו כסיטונאים לחנויות אספקה טכנית, אנו נפגשים הרבה בשאלות טכניות אודות מוצרים. אנו נשאלים אודות המאפיינים של המוצרים, מה תפקידם, ומהו ההבדל בין מוצרים דומים.

מיסטר גולבי תמיד אוהב לעזור, אשר על כן אנו פותחים בסדרת פוסטים, בהם מיסטר גולבי יסביר לנו על תפקידם ומאפיינם של מוצרים שונים. בהחלט שווה, מבטיח ומחכים.

אחד הנושאים שהגולביסטים שבשטח נשאלים עליו כל הזמן, הוא נושא הברגים. עשרות סוגי ברגים, מאות גדלים, צבעים שונים. מהו המאפיין של כל בורג.

היום נסביר

מהו בורג סיבית

בורג סיבית הינו בורג ייעודי לשימוש בתעשיית העץ בת זמננו. בורג סיבית מתאים לשימוש ברובם המוחלט של סוגי העץ השונים, כאשר ניתן להתאים את העובי האורך וגם הצבע למטרות הייעודיות לכם.

לרכישה של ברגים אלו, יש להכנס לקישור: ברגים

להלן מאפייני הבורג:

  • ראש הבורג שטוח. תחתיתו של ראש הבורג מיוצר כמבנה קוני.
  • הראש הבורג מיוצר בצורה זו, על מנת שניתן יהיה להבריג את הבורג עד הסוף, ולשמור על משטח העץ חלק ללא כל בליטה של הבורג כלפי חוץ.
  • בראש הבורג יש ארבע צלעות.
  • בראש הבורג קיימים גם ארבע חריצים קלים, ייעודיים לשיפור אחיזת הביט בבורג. לצורך זה נשתמש דווקא בביט פוזידרייב ששמו המקצועי הוא:  ביט PZ. ניתן גם להשתמש לבורג זה בביט פיליפס רגיל –PH  אולם אחיזתו אינה מוחלטת כמו בביט פוזידרייב.
  • מסביב לבורג קיים מסלול תפיסה מתכתי, מסלול הנראה כלהב חד המתעגל סביב הבורג, והוא ייעודי לתפיסה חזקה של הבורג בעץ.

בורג סיבית ניתן להשגה בשוק בעיקר בשני צבעים, בורג סיבית בצבע כסוף או בורג סיבית בצבע זהוב. הבורג הכסוף הינו בורג מגולוון, וזה אומר שבמהלך הייצור הבורג עובר תהליך שאמור למנוע חלודה על הבורג. בורג סיבית בצבע זהב / צהוב עובר תהליך כימי מורכב יותר, תהליך פסיבציה. תהליך הפסיבציה אמור לתת מענה טוב יותר בהגנה על הבורג מפני חלודה, מענה טוב יותר ואיכותי גם באורך חיי הבורג ללא חלודה. חשוב לדעת כי תהליכי הגילוון אינם מונעים באופן מוחלט את החלדתם של הברגים.

עוד נקודה חשובה שכדאי לדעת. קיימים ברגים שהמסלול החד מסביב לבורג מיוצר סביב כל אורכו של הבורג, אלו ברגים רגילים.

בנוסף לכך, קיימים ברגים אחרים, הנקראים ברגי משיכה. אלו ברגים שבחלקו העליון הקרוב לראש הבורג ישנו שטח חלק ללא מסלול תפיסה. מסלול התפיסה הלהבי מתחיל במרחק מה מהראש. זהו בורג הייעודי להצמדה של שני חלקי עץ. על מנת שהשטח החלק לא יתפוס את החלק הקרוב לראש הבורג, כך שהוא ימשוך את אובייקט העץ המרוחק יותר מן הבורג.

כמובן שקיימים סוגים רבים נוספים כמו ברגי טורקס. אלו משמשים בתעשיית הדקים והפרגולות, או ברגים למתכות לגבס ולעוד סוגים רבים. אודותם נרחיב בפוסטים נוספים בסדרה זו.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן